IPL VENÜS ETİLER 

KALICI EPİLASYON

IPL ışık enerjisi, açık renkli parçalara kıyasla koyu renkli parçalar tarafından daha fazla emilme özelliğine sahiptir. Enerjinin büyük miktarı koyu renkli kıllar tarafından tıpkı bir ışık iletkeni gibi kıl köküne kadar iletildiğinden, bu durum kalıcı epilasyon uygulaması için bu son derece yararlıdır. Enerjinin ulaştığı yerdeki kökleri besleyen koşullar kurutulduğundan, bu bölgede bir daha asla kıl üretilmeyecektir. Enerjiyi kılın köküne ulaştıran yol vazifesi gören kıl ise kısa süre dökülür. Çok açık renkli veya gri kıllar ise, IPL Enerjsi hedefe odaklanmış bir şekilde koyu renkli melaninin içerisinden kıl köküne ulaşamadığından, uygulama biraz daha zordur. Bu noktada cihazlarımızdaki yeni SHR teknolojisi devreye girmektedir. Bu teknoloji vasıtasıyla kılların olduğu bölge nispeten düşük enerji kullanımıyla defalarca ışıklandırılır. Bu işlemde alt derideki sıcaklık kademeli olarak yükselir ve sonunda, kıl köklerini besleyen hücreleri kurutacak yüksekliğe ulaşır.

birol
birol

Ancak kıl köklerini besleyen hücrelerin kıldaki koyu renkli melanin ile kurutulması, sadece kıl köklerinin besleyici hücrelerle, damar ağıyla ve kıl kesecikleriyle bağlantılı olması halinde mümkündür. Büyüme aşamasında (Anajen safhası) bulunan saçlarda, ki saçların sadece 1/3'ü bu aşamada bulunur, böyle bir durum söz konusudur. Belirtilen nedenlerden dolayı yaklaşık olarak dört hafta arayla birden fazla seans gerçekleştirilmelidir. Bunun nedeni, bir sonraki seansa, büyüme safhasına geçmiş bulunan başka kılların da kalıcı bir şekilde alınabilmesidir. Oluşmakta bulunan bütün kıl köklerini kurutabilmek için, kılların büyüme gücü ve genetik eğilimlerine göre takriben en fazla sekiz seans gereklidir. Kılların büyüme gücü ve yoğunluğu kişiden kişiye farklılık gösterir.

Bundan dolayı epilasyon bakımına başlanılmadan önce müşteriyle bir ön görüşme yapılır. Bu görüşmede müşterideki kılların büyüme gücü, yoğunluğu ve rengi değerlendirilir. Müşterinin cilt rengi de büyük öneme sahiptir. Bakıma engel teşkil eden belirli sebeplerin bulunup bulunmadığı belirlenmelidir. Örneğin belirli hastalıklar veya belirli ilaçların kullanımı bakıma engel oluşturabilir. Eğitimli personelimiz müşteriyle birlikte cevap bekleyen bütün soruları yanıtlayabilir. Müşteriye karşı taşıdığımız büyük sorumluluk ve müşterinin beklentileri, bakım dizisine başlamadan önce böyle bir görüşmenin yapılmasını gerekli kılmaktadır. Yani söz konusu olan hususlar sadece bakım maliyeti ve zamanlarından ziyade, bakımın sonunda iyi bir sonuç elde edilmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasıdır. Müşteri memnuniyeti de, hizmetlerimizin olumlu değerlendirilmesi ve tavsiye edilmesinin ön koşuludur.

birol


Merak ettikleriniz için hemen arayabilirsiniz. +90 (541) 240 5152