IPL VENÜS ETİLER 

KOZMETİK BAKIMLAR

Yaşlılık Lekelerinin, Çillerin Giderilmesi

Yaşlılık lekeleri ve çiller gibi istenmeyen pigment bozuklukları, IPL teknolojisi ile ideal bir şekilde giderilebilmektedir. Işık enerjisinin etkisi ile vücutta bulunan renklendirici maddeler (Melanin) "yabancı maddelere" dönüşürler. İnsan organizması da "yabancı maddeleri" yok etmek üzere programlanmıştır. Cilt dokusu içerisinde bu işlem "yutucu hücreler" (Fagositler) diye bilinen hücreler tarafından gerçekleştirilir; bu hücreler, yabancı maddeleri lenfler üzerinden ileten akyuvarlardır. Çoğu zaman tek bir bakım seansı bile iyi bir sonuç elde etmek için yeterli olur. Doğum lekeleri pigment lekeleri olarak değerlendirilmemekte ve bu nedenle giderilememektedir. Pigment ve yaşlılık lekelerinden farklı olarak doğum lekeleri cildin alında değili üstünde bulunmaktadır. Doğum lekelerinin cilt kanseri kontrolü amacıyla düzenli aralıklarla cilt doktorları tarafından olası değişiklikler bakımından kontrol edilmesi gerektiğini biliyoruz. IPL teknolojisinin etkisiyle bu tür değişiklikler tetiklenebilir. Bunu engellemek amacıyla bütün bakımlarda doğum lekeleri, enerji absorbe etmemek yerine enerjiyi yansıtmaları ve bu şekilde korunmaları amacıyla beyaz renkli bir kalem ile örtülür.

birol


Cilt ve Doku Sıkılaştırması

Doku içerisinde ısıya dönüştürülen ışık enerjisinin etkisiyle, eski ve "yıpranmış" kolajen lifleri şok geçirircesine gerilirler. Bu sayede, birçok müşterimizi şaşırtacak derece, dokuda hemen bir sıkılaşma meydana gelir. Ancak bu uygulamanın asıl etkisi, bu bakım sayesinde bir yenileme sürecinin başlaması, yeni kolajen liflerin oluşması ve bu liflerin orijinal gerdirme gücüne sahip olmasıdır. Bu yenileme sürece en fazla yedi ay sürmektedir. Ondan sonra kalıcı bir doku sıkılaşması sağlanmış olur. Cilt ve doku sıkılaşması çoğu zaman epilasyonun bir "yan etkisi" olarak ortaya çıkar ve müşteriler tarafından memnuniyetle karşılanır. Doku sıkılaştırma uygulaması da aynı şekilde çoğu zaman, bakım yapılan bölgedeki kılların dökülmesine yol açar. Ancak kıllara veya dokuya yönelik selektif bakım, kendine özgü IPL dalga boyu filtreleri olan farklı başlıklarla gerçekleştirilir. Bakım başlıklarının şekli ve boyutu da, ilgili görevi en uygun şekilde yerine getirebilmek amacıyla farklı kullanım amaçlarına göre uyarlanmıştır. Ancak buna rağmen zaman zaman, genelde müşterilerin memnuniyetine yol açacak şekilde karşılıklı etkileşimler söz konusu olmaktadır.

Küçük varislerin tedavisi (örümcek varisler sadece kozmetik alan için)

IPL ışık enerjisinin tedavi amaçlı kullanılması prensibi, ışığın, açık renklere kıyasla doğal olarak koyu renklerden daha fazla emilmesine sebep olmaktadır. Koyu renkli damarlar bundan dolayı ideal saldırı koşulları sağlamaktadır. Çok büyük olmamaları halinde ısının etkisiyle kuruyarak, yaşlılık lekelerinin giderilmesinde olduğu gibi, fagosit hücreler tarafından iletilirler. Bu uygulamada birden fazla tedavi seansına ihtiyaç duyulur. Bu tür bir tedavide, tedavi alanının fotoğraflarının çekilmesi ve bir sonraki seansta somut olarak nelerin değiştiğine bakılması oldukça yararlı olabilir. Tedavideki başarı, tedavi edilen kişinin biyolojik özellikleriyle yakında ilgilidir. Edinilen tecrübeler, bazı müşterilerde kısa sürede önemli iyileşmeler meydana geldiğini, başka müşterilerde ise neredeyse hiç tepki alınmadığını göstermektedir. IPL-VENUS'un deneyimli hizmet sağlayıcıları, uygulanması planlanan bir tedaviyle belirgin iyileşmeler sağlanıp sağlanamayacağı hususunu önceden açıklığa kavuşturmaya çalışmaktadır.
Merak ettikleriniz için hemen arayabilirsiniz. +90 (541) 240 5152