IPL VENÜS ETİLER 

MICROBLADING

Microblading Nedir?

Microblading "Kalıcı Makyaj Sanatı" nda dünyada kaş yapımında son nokta, olağanüstü doğallıkta ve manuel bir yöntemdir. Geleneksel "Kalıcı Makyaj Kıl Teknikleri" ile kıyaslandığında "yarı kalıcı (semi permanent)" olarak kabul edilir. Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi, klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha incedir ve çoklu iğneler kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için net, çok ince ve doğal görünür.

Kalıcı Makyaj Eyeline

Microblading Uygulama Örnekleri

Microblading yöntemi, kaşların görünümünü güzelleştirmek açısından yüz estetiğine önem veren herkes için en ideal yöntemdir. Sonuç olarak mevcut kıl miktarına bakılmaksızın tüy gibi vuruşlardan doğal görünümlü yeni kaşlar elde edilir. Saç dökülmesine yol açan alopesi, trikotilomani veya başka koşullardan müzdarip kişilerin yanı sıra, basitçe kaşlarından hoşnut olmayan kişiler Microblading'ten oldukça yarar sağlar.

Bu yöntemde kullanılan pigmentler, asıl kaş renginize uyması ve kaşlarının halen mevcut ise mevcut olan kaşlar ile mükemmel şekilde uyum sağlaması üzere formüle edilmiştir. Sonuç olarak hedeflenen doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü kaşlardır. Başlangıçta kaşlar daha koyu görünür ancak iki haftalık süre içinde önemli ölçüde solar ve doğal görünümüne kavuşur. Cildin pigmenti ne kadar iyi tutacağını tahmin etmek çok zor olduğu için bir yenilemenin (2. rötuşun) 4 hafta sonra yapılmasında büyük fayda vardır.

Sonuçlar, işlemi etkileyen farklı faktörlere dayalı olarak cilt yapısına, pigment tutumuna göre 1 - 2 yıl dayanabilir. Ancak pigmentin biçim ve canlılığını muhafaza etmesi için yılda bir kez yenilenmesinde fayda vardır.

Microblading Temel Bilgiler

Microblading uygulaması yarı kalıcı makyaj (semi permanent makeup) olarak kabul edilir. Pigment bazal tabakaya, yani epidermis (üst deri) ile dermis (alt deri) yi ayıran kısma yerleştirilir. Uygulama sırasında minimum kanama normaldir. Kanama olduğundan dolayı diabet (şeker hastalarına), kan sulandırıcı ilaç kullananlara ve işlem bölgesinde keloid olanlara microblading uygulanmaz.

Bu bilgileri ön görüşmede müşteriye anlatmak microblading uzmanının sorumluluğundadır. Ön görüşme bitiminde tedavi başlamadan, müşterinize bütün bilgileri yazılı olarak okutup tedavi anlaşması imzalatmanız çok önemlidir. Pigmentlerin kalıcılığı farklı etkenlerden dolayı değişkenlik gösterebilir.

Etkenler;

Aşırı sebum (yağ), yağlı cilt, keratoz (derinin yaradan sonra kabarık kalması) ve seboreik dermatit (egzema çeşidi). Görünür çatlamış kılcal damar, ben, doğum lekesi ve görünür cilt bozukluklarında, TEDAVİ GERÇEKLEŞMEZ!

Microblading Uygulama Örnekleri

Pigmentlerin Kalıcığı

Renklerin kalıcığı ve dayanıklılığını etkileyen 3 faktör vardır. Bunlar;

  • İç Faktörler
  • Dış Faktörler
  • Kişisel Faktörler

İç Faktörler

Aşırı sebum, çok yağlı cilt, aşırı kepekli kuru cilt, tiroid hastalığı, karaciğer hastalıkları ve mide hastalıkları. Bunların dışında hormonal dengesizlik, yetersiz beslenme, uygulama günü regl faktörleri etkili olabilmektedir.

Dış Faktörler

Güneş ışınlarına fazlası ile maruz kalma veya çok fazla solaryuma gitmek, uygulamanın hemen sonrasında hamama gitmek ve 7 gün içinde spor yapmak, yüzmek gibi faaliyetler pigment kalıcılığını azaltmaktadır.

Kişisel Faktörler

Aşırı stres, düzensiz uyku, dengesiz beslenme gibi faktörlerin rolü büyüktür. Aynı zamanda kaşta uygulanan asit içerikli cilt tedavileri, uygulama sonrasında makyaj yapmak, yağlı kremleele temizlemek son derece etkili olur.

Renkler ve Cilt Üzerinde Renklerin Yansıması

Ana renk kahverengi için pigmentin yeşil veya maviz bir hal alması imkansızdır. Ancak kaşta siyah kullanılmamalıdır. Renklerin birbirleri ile karıştırılması çok fazla önerilmez. Ancak renkler deride bulunan doğal pigmentler ile karışır. Pigment boyalı saç rengine göre tespit edilmez. Doğal saç rengi ve mevcut kaşlara göre tespit edilir. Cildin içindeki doğal pigmentler, rengin yansımasının sorumlusudur. Bölge iyileştikten sonra, cilde en yakın doğal renk yansır. Bunu müşterinize özellikle söylemeniz çok önemlidir.

Kül rengini yansıtan yağlı ciltlerde kullanılan pigmentler gri yansıma yapabilir. Müşteri gri yansımadan rahatsızlık duyarsa tamamlayıcı olarak karşıt renk kullanılabilir. Bu durumdaki tamamlayıcı renk turuncudur. Fazlası ile grileşmiş kaşlarda tek başına kullanılabilirken hafif gri yansımasında kahverengi pigmentin içerisine 1:1 oranında (bire bir) karıştırılabilir.Merak ettikleriniz için hemen arayabilirsiniz. +90 (541) 240 5152