IPL VENÜS ETİLER 

TEKNİK BİLGİLER

Kozmetik Bir Araç Olarak Işık Enerjisi

Cilde zarar mı (güneş yanığı) yoksa şifa mı (kızılötesi ısıtıcı lamba) verdiğimiz, esas itibariyle ışık enerjisinin yoğunluğuna ve dalga boyuna bağlıdır. En yeni jenerasyon cihazlarımızdaki ışık enerjisi nispeten düşük olup (geleneksel IPL cihazlarındaki 60 joule yerine, maksimum 7 Joule/cm²), bu düşüklüğü telafi etmek için başlık cilt üzerinde hareket ettirilirken saniyede en fazla 10 atım gerçekleştirilmektedir. Başlıklara entegre edilmiş bulunan filtreler, sadece hassas bakım için ihtiyaç duyduğumuz dalga boylarının başlıktan çıkmasını ve zararlı olabilecek diğer dalga boylarının filtrelenmesini sağlamaktadır. Cilt yüzeyi bakım sırasında jel kullanımı ve su soğutmalı başlık vasıtasıyla korunmaktadır.

birol
birol

IPL Nedir?

IPL, "Yoğun atımlı ışık“ (Intense Pulsed Light) anlamına gelmektedir. Işık, insan gözü tarafından algılanabilen belirli elektromanyetik dalga boylarının enerjisidir. Bu enerji, doğrudan ışığın etkisine maruz kalan cilt başta olmak üzere insan vücudu üzerinde doğrudan etkide bulunmaktadır. Bizim hissedebileceğimiz ışık kızılötesi aralıkta başlar. Bu dalga boylarını sıcaklık olarak algılarız. Görülebilir ışık skalasının öbür tarafında morötesi aralık bulunmaktadır. Morötesi ışığın (UV) etkileri hakkında da bilgi sahibiyiz. Güneş yanığı. Cihazlarımıza içine sabit bir şekilde yerleştirilmiş bulunan filtreler sayesinde sadece, etkili ama ağrısız bir bakımı mümkün kılan zararsız dalga boylarının geçişine izin verilmektedir.

„Square-Motion Teknolojisi“ne sahip SHR

Bütün IPL cihazlarımız "Square-Motion Teknolojisi" ile donatılmıştır. Bu tanım, AFT ışık atımının yeni geliştirilen dikdörtgen şeklinden (Square Pulse) ve başlığın bakım esnasında hareket ettirilmesinden (Motion Operation) meydana gelmektedir. Salınım genişliği sınırlandırılan bu enerji atımı yanık tehlikesini önemli ölçüde azaltmakta olup, bu gelişme bakımların ağrısız olmasının da sebebidir. Değişim grafiği, sıradan IPL cihazlarının güç eğrisi ile yeni nesil cihazlarımızın AFT eğrisini karşılaştırmaktadır. Maksimum enerji değerinin "kesilmesi" sonucunda, kesinlikle güvenli ve ağrısız bir bakım mümkün kılınmıştır. Değişim grafiğinde karşılaştırılan enerji miktarları aynı olsa da, enerjinin dağılımı şimdi en uygun şekilde düzenlenmiştir.

birol


Merak ettikleriniz için hemen arayabilirsiniz. +90 (541) 240 5152